כל הדרכים לחיסכון של צריכת חשמל ואנרגיה ביתית

במהלך ניהול משק בית לכולם יש מדי חודש הוצאות שוטפות רבות הקשורות לצרכים של בני המשפחה.
על ידי שימוש נכון בצריכת חשמל ואנרגיה באופן מועיל ניתן לשמור על עלויות חשבון חשמל חודשי נמוך ומאוזן.

חיסכון בתאורה ואורות

כבו את האורות כאשר הם אינם נחוצים., השתמשו פחות בנורות עם וואטים גבוהים. לדוגמה, אחד 100 וואט הנורה מייצרת את אותו אור כמו שתי נורות 60 וואט.

בנוסף, השתמשו בתנורים הנכונים. תנורי חשמל אינפרא אדום הם תנורי חימום חסכוניים ביותר באנרגיה הזמינים בעוד תנורי שמן הם הבטוחים ביותר. מומלץ להשתמש בנורות פלואורסצנטיות קומפקטיות (CFL) במקום נורות רגילות. ורצוי להשתמש מנורות אנרגיה נמוכה עבור תאורה חיצונית.

חסכו בתנורי חימום דוד חשמלי לחימום מים

במהלך חודשי החורף רצוי להשתמש בתנורים הנכונים. תנורי חשמל אינפרה אדום הם תנורי חימום חסכוניים ביותר באנרגיה הזמינים בעוד תנורי שמן הם הבטוחים ביותר.
ודאו שכל התנורים חימום יש תרמוסטטים.השתמשו בשמיכות חשמליות אבל לכבות אותם כאשר במיטה.
מבחינת מים חמים ודאו שדוד החשמל שלכם מכוון לפי שעות ותזמון נכון בשביל שלא ימשוך אנרגיה מיותרת.
דוד חשמלי הוא פתרון למים קרים בחודשים הקרבים אבל הוא בהחלט גורם לחשבון החשמל שלכם להתנפח לכן אם יש לכם אפשרות להתקין במקביל גם דוד שמש זה פתרון עדיף בשביל חסכון יעיל. 

מדיח כלים

מלאו את המדיח לחלוטין לפני הפעלתו.את המדיח לפני מחזור הייבוש, כך שתוכלו לנגב את הכלים נקיים במטלית יבשה.יש לחבר את המדיח לאספקת המים הקרים והקפידו על ניקוי מסננים.גם בזמן
 רכישת מדיח כלים, חפשו תכונות לחיסכון באנרגיה כמו מחזור הפעלה קצר.

מייבשי כביסה

מייבשי כביסה הפועלים עם בקרת לחות אלקטרונית הם היעילים ביותר כפי שהם באופן אוטומטי לכבות את מחזור הייבוש כאשר הבגדים יבשים. השתמשו בהגדרות הטמפרטורה הנכונה כדי למזער את כמות החשמל המשמשת ובימי שמש,  נצלו את ההזדמנות לייבש את הבגדים בחוץ.

מיקרוגל

כאשר אתם מעוניינים להפשיר מזון, להשאיר אותו במקרר לילה. תשתמש בפחות חשמל מאשר להפשיר מזון במיקרוגל. השתמשו במיקרוגל לבשל כמויות קטנות עד בינוניות של מזון.

מקרר

אל תפתח את הדלת שלא לצורך ותוודא שהחותמת שלמה. לכבות מקרר ריק כאשר יוצאים לחופשה. תן מזונות חמים להתקרר לפני הצבת אותם במקרר.
הפשירו את המקררים באופן קבוע. הצטברות קרח מפחיתה את היעילות התפעולית ומגבירה את עלויות התפעול.

מקפיאים

רצוי להפשיר את המקפיא באופן קבוע. מקפיאים עובדים קשה יותר כדי להסיר טמפרטורת חום ולכן צריך להשתמש יותר כוח. רק 90% מקיבולת המקפיא צריכה לשמש להקפאה.

חסכו בחשמל עם פתרונות הצללה לחדרי הבית ומחוצה להם

פתרונות הצללה לחדרי הבית ומחוצה להם מגיעים במגוון של צורות: וילונות ונציאנים באזור המטבח, וילונות לסלון ולחדרים, תריסים חיצוניים, וילונות גלילה, וילונות מודפסים והכי חשוב וילונות בטיחותיים לילדים.
גם מבחינת התפקיד הפונקציונאלי של הווילונות ממלאים וגם מבחינה עיצובית –
פתרונות הצללה גורמים לטמפרטורה בבית להיות קרירה יותר ולכן אין צורך להשתמש במזגן או במאוורר